Anunț privind consultarea asupra propunerilor privind actualizarea planului urbanistic general al comunei Zădăreni, județul Arad

ANUNȚ

PRIVIND CONSULTAREA ASUPRA PROPUNERILOR PRIVIND

Actualizarea Planului Urbanistic General al Comunei Zădăreni, Județul Arad

Inițiator: Comuna Zădăreni, cu sediul în Zădăreni, nr.28, Jud. Arad, având CUI:16343200

Proiectant: SC. Obiectiv SRL, cu sediul în Mun. Arad, Str. Episcop Roman Ciorogariu, Nr.201, Bl.77, Sc.A, Ap.1

Publicul este invitat să participe la:

Expoziția cu planșele privind actualizarea Planului Urbanistic General al Comunei Zădăreni, respectiv: Încadrare în teritoriu, situația existentă/disfuncționalități, reglementări tehnico-edilitare, zonificare funcțională teritorială, analize funcționale, strategia de dezvoltare spațială, reglementări urbanistice și proprietatea asupra terenurilor.

Toate aceste planșe se regăsesc la sediul Primăriei Comunei Zădăreni, precum și afișate pe site-ul primăriei împreună cu Regulamentul Local de Urbanism aferent P.U.G. sens în care pot fi consultate și pot fi depuse propuneri în acest sens până la data de 10.01.2023.

Dezbaterea publică în scopul consultării publicului pentru identificare intereselor mutuale de la nivelul U.A.T Zădăreni, are loc în data 10.01.2023 ora 10:00 la sediul Primăriei Zădăreni.

Persoanele fizice și juridice interesate pot trimite în scris, propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare asupra documentelor disponibile în perioada 09.12.2022 – 10.01.2023.

Primar,

Şiclovan Petru